PORADY | Jaki odkurzacz klasy premium wybrać? Wady i Zalety Kirby, Rainbow Vorwerk Kobold.

By Rodzina Vorwerk Kobold Polska - 11:23

Jednym z najlepszych systemów sprzątających jakie miałam możliwość testować to Kirby - odkurzacz pionowy-workowy, Rainbow - odkurzacz wodny oraz Vorwerk Kobold odkurzacz pionowy-workowy.
Mój wybór był bardzo prosty- pozostałam przy odkurzaczu Vorwerk Kobold model VK200.
Poniżej przedstawiam Wam argumenty które przemówiły do mnie podczas wykonywania testów tych produktów.
ODKURZACZ KIRBY

Odkurzacze Kirby to amerykański sprzęt, zaprojektowany dla domów z dużą ilością dywanów czy wykładzin. Nie polecam do wnętrz gdzie przewyższają podłogi twarde.

ZALETY:
- bardzo dobry efekt trzepania dywanów i materacy - rewelacyjnie usuwa sierść z dywanów i tapicerki;
- pranie dywanów sucha pianą;
- żywotność urządzenia od 10 do 20 lat - jeśli regularnie serwisujemy urządzenie, ponieważ posiada ono silnik szczotkowy który należy regularnie kontrolować;
- wymienne worki z filtrem Hepa Allergen (paczka 6szt- ok.100zł - wystarczają na conajmniej pół roku);
- możliwość wyprania worka zewnętrznego w pralce;

WADY: 
- waga: sprzęt dość ciężki oraz toporny;
- zapach:  po dłuższym czasie użytkowania sprzętu, pojawia się nieprzyjemny zapach sierści, który przenika przez worek wewnętrzny, co powoduje dyskomfort;
- nie nadaje się do odkurzania podłóg twardych: musimy zamontować wąż oraz szczotkę do podłóg twardych, co za tym idzie pionowa maszyna staje się nieporęczna poprzez konieczność "ciągnięcia" jej za sobą odkurzając powierzchnie podłóg twardych co obniża jej wydajność oraz poręczność;

CENA: 
Ceny nowego odkurzacza systemu Kirby to rząd kwoty od 4000-10000 zł. Biorąc pod uwagę, iż firma Kirby nie posiada w Polsce autoryzowanego punktu sprzedaży, sprzęt najczęściej można zakupić na targowiskach, aukcjach on-line lub w sklepach internetowych.
Osobiście uważam, że tak wysoką cenę znajdziemy w kraju sprzęt, który z pewnością spełni więcej naszych oczekiwań. 
ODKURZACZ RAINBOW SE D3/D4 SERIA (starsze modele) 
Odkurzacz wodny firmy Rexair Rainbow model SE D4, to również amerykański sprzęt do utrzymania czystości w domu. Najważniejszą różnicą jest fakt, iż odkurzacz zamiast worka na śmieci posiada zbiornik na wodę. Nadaje się do odkurzania podłóg twardych jak i dywanów czy wykładzin.

ZALETY:
- bardzo dobry efekt odkurzania podłóg twardych i dywanów/wykładzin;
- lekki; 
- brak nieprzyjemnego zapachu podczas sprzątania sierści zwierząt;

WADY:
- konieczność czyszczenia zbiornika oraz separatora po każdych odkurzaniu, wg. mnie konieczność wykonywania tych czynności jest na tyle nie funkcjonalna i przepraszam za wyraz ale i upierdliwa że odkurzanie tym sprzętem stało się dla mnie bardziej czasochłonne niż powinno. Jeśli nie wykonam tych czynności, muszę liczyć się z tym  że sprzęt ulegnie prędzej czy później awarii.

- zbiornik/ bidon na wodę, konieczny do wymiany co jakiś czas. Kolejną bardzo ważną uwagą którą dowiedziałam się podczas szkoleń to fakt iż woda nie jest filtrem (*jak twierdzą Doradcy klienta próbujący wcisnąć błędne informacje osobom zainteresowanym zakupem), zatem nasz brud który wpada do zbiornika osadza się w zbiorniku, który następnie należy wyczyścić. W sytuacji kiedy posiadamy zwierzaki, w zbiorniku osadzają się kłęby sierści oraz pozostały brud, który należy wylać np. do muszli klozetowej. Przyznam, że wytrzymałam około miesiąca użytkując ten sprzęt, zrezygnowałam z niego, ponieważ ilość dodatkowych czynności podczas użytkowania wg. mnie nie spełniał najbardziej istotnej funkcji czyli dobrego efektu sprzątania oraz oszczędności czasu.

- konieczność ciągnięcia za sobą bazy odkurzacza, nie dość że musimy podłączyć do elektrowęża elektroszczotkę, to jeszcze musimy zwrócić uwagę, że "droga" brudu którą musi przebyć aby wpaść do zbiornika z wodą, jest na tyle długa, że wpływa to na efektywność sprzątania. Gołym okien nie zobaczymy znacznej różnicy, lecz musimy być świadomi, że odkurzacze tego typu maszyną mają zbyt długą drogę do przebycia a co za tym idzie brud osadza się w elektrowężu i w bazie odkurzacza, dla tego tak istotne jest aby co kilka lat serwisować sprzęt. Jak elektrowąż się zepsuje, koszt nowego to ok.600zł

CENA: 
Ceny nowego odkurzacza systemu Rexair Rainbow model E2 black to rząd kwoty od 4000-10000 zł. Biorąc pod uwagę, iż firma  posiada w Polsce Autoryzowanego Punktu sprzedaży, który nadal trudni się przedpotopowym sposobem sprzedaży bezpośredniej. Tzn, że nowego sprzętu od Autoryzowanego Dystrybutora nie kupisz od tak o w sklepie stacjonarnym czy internetowym, musisz zaprosić Doradce do swojego domu, który wykona pokaz, zamęczy Cię swoją wyszkoloną gadką typową dla tej sprzedaży, będzie oczerniał inne firmy oraz próbował wcisnąć Ci wszystko co tylko możesz kupić tylko dla tego że bierze za to procent od sprzedaży. Sprzęt tego typu możesz kupić również w innych firmach, które posiadają jak i nowe tak i używane systemy, które jak wiadomo dla wszystkich są długowieczne (*tylko wtedy kiedy dbasz o jego techniczny stan). Polecam odkurzacze Rainbow z serii SE modele D3 lub D4, są wg. mnie najlepszym wypustem tej firmy również ze względu na konstrukcję silnika. ODKURZACZ VORWERK KOBOLD Niemiecki producent, 130 lat na rynku Europejskim. Znany bardzo dobrze we Włoszech jako Folletto oraz w Niemczech. W Polsce, sprzęt mniej rozpoznawalny - bardziej kojarzymy robot kuchenny Thermomix, który w Polsce istnieje od ok. 20 lat. Produkt początkowo sprzedawany poprzez przedpotopowe sposoby sprzedaży bezpośredniej, które jak wiadomo są przestarzałym sposobem dotarcia do Klientów. Całe szczęście, w listopadzie 2017r. Vorwerk Kobold, zezwolił na testowe sprzedaże internetowe (*w końcu!!). Sprzęt można zakupić u Autoryzowanego Dystrybutora www.hcde-sklep.com.pl

ZALETY:
- lekki i zwinny odkurzacz (*waga ok, 3,5kg);
- ergonomiczny; posiada teleskopową rączkę, którą dopasowujemy do swojej wysokości, co znacznie ułatwia sprzątanie oraz dba o prawidłową postawę (kręgosłup!);
- certyfikat TUV w worku; idealny dla alergików;
- ekonomiczny!- pobiera tylko 900W co nie wpływa na siłę ssania;
- możliwość dokupowania elektroszczotek oraz akcesoriów, posiada ten sam przegub co wcześniejsze modele!


WADY:
- konieczność zapoznania się z instrukcją obsługi, ponieważ ten odkurzacz to system, i w zależności od tego jaką końcówkę posiadamy, musimy wiedzieć na jakich trybach powinniśmy odkurzać np. soft lub automat do elektroszczotki która trzepie dywany itp.
Wadą staję się wtedy, kiedy nie umiejętnie obsługujemy maszynę - potrafi to doprowadzić do przegrzania się sprzętu a czasem nawet przepalenia się płyty sterującej. Silniki rzadko kiedy ulegają awarii.
- przewód zasilający: ze względu na fakt iż w tej maszynie, musimy zwinąć kabel, często gęsto dochodzi do jego uszkodzenia, producent jednakże zaznacza iż jest to materiał eksploatacyjny, więc w sytuacji kiedy kabel zostanie uszkodzony koszt nowego to około 80 zł.
- wykonanie sprzętu z plastiku o wysokim połysku, na którym dość szybko widać zarysowania wynikające z normalnej eksploatacji produktu;
- konieczność wykonywania przeglądu x1/rok;

Wyjaśnimy kilka nie komfortowych dla producenta kwestii zw. z implementacją produktów poza Dystrybutorami. Spotkaliście się z pewnością z dużą ilością ogłoszeń, dot. sprzedaży tych odkurzaczy na aukcjach internetowych typu allegro, bądź olx/tablica.pl itp.  Z jednej strony, nie jest to kwestia którą będzie interesował się potencjalny Klient. Ale z drugiej strony jak by nie patrzeć, dojdzie do momentu w którym osoby zakupujące sprzęt od osób nie upoważnionych i firm które podszywają się pod Autoryzowane Dystrybucje ( "kochane polaczkowo" ) spowoduje problemy w związku z serwisem. 
Widzicie, problem polega zawsze na tym, że oprócz technologicznych aspektów, musimy sprawdzić firmy które sprzęt sprzedają - przede wszystkim czy posiadają serwis. W innym wypadku, jak niby mają zapewnić swoim Klientom gwarancję, twierdząc że serwis jest w Niemczech, co jest pełną bzdurą. Szczerze, nie rozumiem skąd taki wielki bałagan z tym produktem w naszej kochanej Polsce, problemy w dystrybucji pojawiają się wszędzie a firmy które produkują sprzęty AGD tej klasy powinny zacząć myśleć o diametralnej zmianie sposobów dotarcia do Klienta.


 ________

W tych czasach, chcemy posiadać sprzęt dobrej klasy, kupić go w cenie która jest odekwatna do technologii oraz materiałów wykończeniowych. Tutaj z pewnością, mamy do czynienia ze sprzętem klasy premium. Biorąc pod uwagę, że nie tylko jestem projektantem wnętrz ale również przez rodzinną firmę trudniącą się usługami serwisowymi tej klasy sprzętu wiem o nim więcej niż przeciętna osoba i z tego względu chciałabym się tą wiedzą z Wami podzielić aby ludzie nie dawali się więcej naciągać tym sposobom sprzedaży i aby uświadomili sobie jakie są wady i zalety tych produktów.  • Share:

You Might Also Like

0 komentarze