Targi Warsaw Home Expo 2018 Ptak Nadarzyn - relacja z wydarzenia

By House.of.Design Cari_Land - 17:48

W dnia 4-7.10.2018 odbyła się trzecia edycja między narodowych targów wyposażenia wnętrz. Poland Design Festival było wydarzeniem towarzyszącym tegorocznej edycji targów, dzięki którym młode firmy mogą zaprojektować swoje prace.

I N F O R M A C J E   O G Ó L N E 
________

WARSAW HOME to czterodniowe targi organizowane w PTAK EXPO. Podczas wydarzenia prezentowane są oferty producentów i dystrybutorów z branży meblowej, dekoracyjnej, wykończeniowej oraz dodatków.

Targi składają się z 5 stref tematycznych:
SELECTED DESIGN najlepsze projekty
FURNITURE meble
DECO dekoracje, tekstylia oraz oświetlenie
KITCHEN & DINING meble, akcesoria i AGD kuchenne
INTERIOR FINISH podłogi, panele oraz materiały do wykończeń ściań, drzwi, kominki, armatura łazienkowa

Poniżej znajdziecie zdjęcia wystawców którzy byli dla Nas interesujący.

M E B L E
________

Pierwsze stanowisko które mnie przywitało to firma BoConcept. Duńska firma która zaczęła swoją działalność w 1952 roku. Produkty cechują prostota, kunszt, elegancka funkcjonalność oraz wysoka jakość materiałów.Kolejną ciekawą ekspozycję jaką napotkałam po drodze, to polska firma LOFT URBAN.
Projektują bardzo eleganckie stoliki kawowe. Z pewnością firma z która warto współpracować, dla tego że możemy wybrać materiały z których chcielibyśmy zrobić dany wzór stolika czy konsoli.

O Ś W I E T L E N I E
________

Kolejna polska marka która zasługuje na wyróżnienie, nie tylko ze względu na fakt że ich przestrzeń wystawiennicza bardzo przypadła mi do gustu - co tu się dziwić - czarno biała aranżacja w dodatku dobrze oświetlona - LESS IS MORE MORE IS LESS ;)
Przedstawiam Wam markę LABRA - gdzie współwłaścicielem jest Pan Tomasz Mucha.
Twórcom katalogu gratuluje również poczucia humoru! Owszem czytam wstępy i informacje dotyczące historię firmy;)  Oświetlenie zawsze mnie interesowało, pamiętam początki tej firmy i pierwsze produkty, katalogi które uwielbiałam przeglądać oraz wykorzystywać produkty w swoich projektach. W większości moich koncepcji to właśnie lampy LABRA ;)

Lampy niesamowicie dobrze wykonane oraz co najważniejsze - parametry pozwalają na naprawdę minimalistyczny projekt oświetlenia wnętrza ale przy tym nie tracąc na mocy światła. Nowe wzory przypominają nieco wiele podobnych rozwiązań o wiele droższych marek, lecz co ważne to fakt iż cenię polskie firmy, które z pewnością się inspirują a nie kradną pomysły od innych. 

Uwielbiam ;) LABRA <3
Tup tup tup... idziemy dalej. Wystawców z oświetleniem było tak dużo, że nie byłam w stanie aby zapoznać się z każdym stoiskiem. Wybierałam tylko te firmy, które z daleka wydawały mi się najciekawsze. Czego bardzo nie pochwalam, podczas targów międzynarodowych to wystawianie się z podróbkami lamp znanych i drogich marek. Co jak co ale paplanie że ktoś się inspiruje a wykonuje dokładnie taką samą lampę - to nie inspiracja! To brak pomysłu na swój biznes, to zwyczajna kradzież! Tych marek z pewnością nie zaprezentuję w swoim blogu, ponieważ w zupełności nie pochwalam tego typu sposobu na zarobek. Co gorsza niektórzy nawet najbardziej znani pseudo projektanci wnętrz i mody, mogli by pokusić się o coś bardziej oryginalnego...

No cóż, ale na tego typu zachowania niestety nie mamy wpływu. Każdy chce w tych czasach wyróżnić się pośród wielu firm. Pamiętajmy jednak, że bycie oryginalnym wyróżnią bardziej.

Poniżej przedstawiam polskiego producenta oświetlenia. Ciekawa ekspozycja z duża ilością złotych patyczków ;) Robie efekt wow! Prosta i ponadczasowa aranżacja ;)
CLEONI ich lampy możecie zobaczyć w firmie RAYO

D E K O R A C J E 
________

Panele ścienne 3D firmy PAPDECO nadają wnętrza końcowy efekt. Ciekawe wzory, różne faktury oraz wybarwienia dodatkowo łatwe w montażu i użytkowaniu.
Co najbardziej przypadło mi do gustu to fakt iż można wykonać autorską ramę lustra ;)


Nie może oczywiście zabraknąć mojego ulubionego stoiska ATELIER 1925. To tutaj skakałam z radości, że w końcu mamy na targach firmę która od razu przypomina powrót do lat dwudziestych- trzydziestych - ART DECO <3


BELLDECO dobrze znana marka z dekoracjami do domu. Znajdziemy u nich wysokie świeczniki, konsole, żyrandole, wazony oraz lampiony itp. Z pewnością mogłabym wybrać kilka ciekawych produktów do swojego domu!


Tym razem nie zamierzam, publikować wszystkich zdjęć z Targów Warsaw Home. 
Zachęcam wszystkich ciekawskich do odwiedzenia w następnym roku aby zobaczyć wszystkie ciekawe marki i produkty.
  • Share:

You Might Also Like

0 komentarze